RentYourself je mobilná aplikácia určená pre smartfóny s operačnými systémami Android alebo iOs, ktorá slúži na pridávanie a vyhľadávanie pracovných ponúk a odborných prác v okolí užívateľa smartfónu.
Mobilnú aplikáciu RentYourself je možné bezplatne stiahnuť z obchodov Google Play, iTunes alebo priamo zo stránky www.rentyourself.eu
Nie, RentYourself nie je zamestnávateľom ani sprostredkovateľom zamestnania. RentYourself je mobilný systém ponúk, v ktorom si zamestnanie alebo brigády hľadajú priamo užívatelia vo svojom okolí. Primárne je určený k tomu, aby užívateľ mohol vo svojom okolí spropagovať v čom je dobrý, aká práca ho napĺňa, a spojiť sa tak s potenciálnym užívateľom, ktorý práve hľadá jeho profesiu na dočasnú alebo permanentnú výpomoc. Príkladom je užívateľ, ktorý popri svojom riadnom zamestnaní ponúka hodiny anglického jazyka, alebo žena v domácnosti, ktorá vo voľnom čase rada pečie torty a zákusky.
RentYourself je aplikácia, ktorej inštalácia a používanie je bezplatné.
Po inštalácii RentYourself a vytvorení si Vášho profilu, v hlavnom menu nájdete záložku Moja ponuka, po ktorej zvolení sa zobrazí obrazovka s ponukami Vášho profilu. Po stlačení tlačidla plus sa zobrazí formulár, ktorého vyplnením, nahratím obrázka, textov a ceny sa Vaša ponuka okamžite začne zobrazovať na mieste, kde sa práve nachádzate.
Vašu ponuku môžete jednoducho propagovať cez mail, WhatsApp, Skype, či sociálne siete ako je Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest a podobne. Stačí keď v náhľade Vašej ponuky stlačíte tlačidlo "Zdieľaj" a vyberiete komu alebo kam chcete svoju ponuku zaslať.
Počet ponúk je neobmedzený. Jeden používateľ môže pridať nekonečne veľa ponúk, vždy sa budú zobrazovať práve v tej lokalite, kde sa naposledy nachádzal.
Všetky Vaše ponuky sa zobrazujú vždy tam, kde sa so svojim mobilným telefónom nachádzate. Vaša poloha sa aktualizuje vždy v momente, keď aplikáciu spustíte.
Nie. Ostatným užívateľom sa zobrazuje len Vaša vzdialenosť od nich, bez konkrétnej pozície, nie je teda možné, že by bola Vaša lokalizácia akýmkoľvek spôsobom zverejnená, pokiaľ priamo v Chate nezašlete konkrétnemu používateľovi Vašu konkrétnu polohu.
RentYourself nepovoľuje nasledovný obsah:
 • ponuky sexuálneho charakteru
 • ponuka služieb a tovarov nelegálneho charakteru
 • rasisticky motivované ponuky a texty
 • ostatné ponuky porušujúce mravy
 • obťažujúce, agresívne a nevhodné ponuky.
 • Ponuky daného charakteru budú administrátorom zmazané. V prípade, že na ne natrafíte, prosíme Vás o pomoc s ich nahlásením administrátorovi (v ponuke jednoducho stlačte tlačidlo "Nahlás"), aby ju mohol čo najskôr vymazať.
  V prípade, že Vás obťažujú ponuky niektorého z užívateľov z dôvodu agresívneho reklamného charakteru ponúk alebo správania sa užívateľa, môžete ho kedykoľvek zablokovať a viac od neho správu nedostanete - stačí kliknúť na jeho profil a v pravom hornom rohu stlačiť Blocked.
  Užívatelia RentYourself zobrazujú iným užívateľom užívateľské meno, pohlavie, krajinu pôvodu a detaily svojej ponuky. Všetky ostatné údaje sú neverejného charakteru a slúžia len k registrácii používateľského účtu (email, vek). Dbajte preto prosím na údaje, ktoré zverejníte v texte svojej ponuky, nepodliehajú totiž schvaľovaciemu procesu administrátorom. Neodporúčame zverejňovať v texte ponuky:
 • meno, adresu, dátumy narodenia, čísla dokladov či platobných kariet, emailové adresy, a iné citlivé osobné údaje
 • Prevádzkovateľ systému nezodpovedá za údaje zadané používateľom.
  RentYourself je systém, ktorý zabezpečuje komunikáciu medzi ponúkajúcim a dopytujúcim. Ponúkajúci a dopytujúci sú povinní v zmysle platnej legislatívy v mieste a čase poskytnutia služby splniť zákonné náležitosti poskytnutia služby. Prevádzkovateľ systému RentYourself nenesie žiadnu zodpovednosť za porušenie povinností užívateľov vyplývajúcich z platnej legislatívy v mieste a čase poskytnutia služby. Každý z používateľov pridávajúcich ponuku a poskytujúci služby zodpovedá za to, že v mieste poskytnutia služby, či zverejnenia ponuky, je daná služba či ponuka legálna, v opačnom prípade si je vedomý svojej osobnej zodpovednosti.
  Aplikácie RentYourself je systémom pracovných ponúk jej užívateľov vo forme mikropráce ale aj perrmanentnej práce, ktorá umožňuje jej užívateľom zdieľať výsledky svojej práce, svoje kvality a zručnosti, s inými užívateľmi. Systém umožňuje jeho používateľom zverejňovať ponuky, komunikovať a dohodnúť sa na forme poskytnutia služby, neumožňuje však uzatvorenie pracovnej zmluvy ani príjem platieb za poskytnutie služieb.
  V prípade, že ste poskytli službu avšak odberateľ Vám odmietol zaplatiť, odporúčame Vám uplatnenie si nárokov súdnou cestou, v prípade, že sa jedná o vyššie sumy, zvážte aj podanie trestného oznámenia. Je potrebné si uvedomiť, že dokazovanie poskytnutia služby je na Vás, preto Vám odporúčame zhotoviť si počas každej služby dôkaz, napríklad vo forme fotografií na Vašom mobilnom telefóne, preukazujúci kvalitu poskytovania služby.
  V prípade, že legislatíva Vášho štátu nevyžaduje uzatvorenie Zmluvy o poskytnutí služby v písomnej forme, dbajte prosím na to, aby ste si dohodli všetky detaily v chate aplikácie RentYourself, ktorý môžete použiť k riešeniu prípadných nedorozumení:
 • vždy si dohodnite konkrétne detaily poskytnutia služby,
 • dohodnite si cenu služby za konkrétne určený objem poskytnutých služieb,
 • dohodnite si dátum, čas a miesto poskytnutia služby,
 • dohodnite si spôsob platby a kedy dostanete za Vašu službu zaplatené,
 • neplaťte za poskytnutie služby vopred,
 • neposkytujte svoje osobné údaje a citlivé údaje, pokiaľ to nie je nevyhnutné
 • zvážte odosielanie aktuálnej polohy, pokiaľ to nie je nevyhnutné
 • Veríme, že aplikácia RentYourself Vám pri dodržiavaní bežnej obozretnosti prinesie len pozitívne skúsenosti.